Ga naar de inhoud

Gecombineerde Leefstijl Interventie

De helft van alle volwassenen in Nederland heeft overgewicht. Daarom wordt er in de toekomst meer ziekten als diabetes type 2 en hart- en vaatziekten verwacht. Sport, bewegen en een gezonde leefstijl kunnen een explosieve stijging van deze ziekten en bijbehorende zorgkosten voorkomen. Ontdek hoe wij jouw gemeente of organisatie kunnen helpen, want elke Nederlander verdient een zo gezond mogelijk leven.

Wat is het doel van de Gecombineerde Leefstijl Interventie (GLI)?

GLI is ingericht op een langdurige en blijvende verbetering van de leefstijl. Daarbij worden thema’s als gezond eten, gezond bewegen, goed slapen en goed kunnen omgaan met stress behandeld. Het GLI-programma is specifiek gericht op de verbetering van de leefstijl van mensen met overgewicht.

Voor wie en hoe kan ik mij aanmelden?

De GLI is een programma voor volwassenen met overgewicht dat vergoed wordt vanuit de basisverzekering. Alleen de kosten voor het sporten zijn voor eigen rekening. 

Let op: Deelname aan een Gecombineerde Leefstijl Interventie is alleen mogelijk na een doorverwijzing van de huisarts. Neem dus contact op met je huisarts als je interesse hebt. Hij of zij beoordeelt of je in aanmerking komt voor dit programma. Dit hangt af van je gewicht en jouw eventuele klachten. De huisarts zal je aanmelden voor de GLI. Je wordt dan op de wachtlijst in het VIPlive systeem geplaatst. Binnen 3 weken neemt de leefstijlcoach contact met je op. Je hoeft dus verder niets te doen.

Hoe ziet het GLI-programma eruit?

In regio Vianen-Lexmond wordt het GLI-deelprogramma Beweegkuur toegepast. In Leerdam wordt het GLI-deelprogramma Slimmer toegepast. Beide programma’s duren in totaal twee jaar en bestaan uit individuele- en groepsbijeenkomsten. De groepsbijeenkomsten worden gegeven door een leefstijlcoach, diëtist, fysiotherapeut en buurtsportcoach die met elkaar rouleren. Daarnaast krijg je een afspraak met de diëtist voor een voedingsplan en met de fysiotherapeut voor een beweegplan. De groep waarin je deelneemt bestaat uit maximaal 12-15 personen.

Meer informatie?
Voor regio Vianen-Lexmond zie: https://zorg4vijfheerenlanden.nl/projecten/gecombineerde-leefstijl-interventie

Voor Leerdam zie: https://www.adfys.nl/gli/

Buurtsportcoach Kim vervult in het programma de rol als buurtsportcoach en sluit tijdens een paar GLI-groepssessies over bewegen aan. Ook zal Kim een GLI wandelgroep opstarten en begeleiden gedurende 4 weken. Kim kan tijdens een beweegadviesgesprek een GLI-deelnemer op de hoogte brengen van het lokale sportaanbod en helpen om een passende beweegactiviteit te vinden.

Vragen? Onze collega helpt graag!

Kim Heuvers

Buurtsportcoach sociaal domein

  • kheuvers@teamsportservice.nl
  • 06 – 16 04 11 88