Ga naar de inhoud

Senioren in beweging tijdens Losse Heupen Dag 

Nieuws Valpreventie

HOOFDDORP- Op donderdag 16 april vond de Losse Heupen Dag plaats bij S.V. Hoofddorp. Ontmoeten, bewegen en plezier stonden deze dag centraal. Senioren kwamen deze dag samen om actief bezig te zijn en nieuwe mensen te ontmoeten. 

De Losse Heupen dag werd georganiseerd door Team Sportservice in samenwerking met Zorg en Zekerheid. De opening werd verzorgd door Duco Bauwens, die via een videoverbinding de deelnemers direct in beweging wist te krijgen. Vervolgens konden zij deelnemen aan een gevarieerd programma met muziek, workshops en creatieve activiteiten. 

Een van de hoogtepunten was de workshop Rope Flow, een toegankelijke bewegingsvorm waarbij gewerkt wordt met een verzwaard touw. Door vloeiende, cirkelvormige bewegingen worden mobiliteit, coördinatie, balans en mentale scherpte gestimuleerd. Deze vorm van bewegingsmeditatie bleek bijzonder geschikt voor senioren, omdat het lichaam actief blijft zonder zware belasting van de gewrichten. 

Naast bewegen was er ook ruimte voor creativiteit. Tijdens de workshop servies decoreren konden deelnemers hun eigen serviesstukken ontwerpen, wat zorgde voor een gezellige en inspirerende sfeer. 

Met een geslaagde opkomst en enthousiaste reacties van deelnemers kunnen de organisatoren terugkijken op twee zeer geslaagde dagen.